logo

BÉKÉS MEGYEI POLGÁRI NYUGDÍJASOK CIVIL EGYESÜLETE


Névnap emlékeztető
Ma
Csongor
névnap van!
Holnap
Rudolf

névnap lesz!

TAGFELVÉTEL

Magyar zászló mozgó-AndywebdesignMagyar címer-AndywebdesignMagyar zászló mozgó-Andywebdesign

Magyarország sorelválasztó címerrel vékony-Andywebdesign


Bíró János
Elnök
5600. Békéscsaba Kis-Tabán u. 5.
Mobil: 06 20 332 9043
E-mail:bmcivil@t-online.hu

 


Tagfelvétel

Lépjen be Ön is a BÉKÉS MEGYEI POLGÁRI NYUGDÍJASOK CIVIL EGYESÜLETBE!

Egyesületünk kapuja mindenki előtt nyitva áll, aki szervezetünk céljaival egyetért s azok megvalósulásához maga is hozzá kíván járulni. Bízunk abban, hogy közösségünk egyre nagyobb lesz, így ez által egyre hatékonyabb munkát tudunk majd végezni!

Tudnivalók a tagságról:

A POLGÁRI EGYESÜLETBE háromféle módon lehet belépni: általános tagként, támogató tagként és tiszteletbeli tagként.

Az általánosPOLGÁRI EGYESÜLETI tagok a klasszikus értelemben vett tagjai, aktívan részt vesznek az Egyesületünk életében, tisztségeket tölthetnek be. Rendezvényeinken, programjainkon lehetőségük szerint megjelennek, igyekeznek az aktív tagságra. Minden év elején tagdíjat fizetnek, ami 1200 Ft évente.

támogató tagok az ún. pártolói listán szereplő személyek. Kötelezettségeik és jogaik korlátozottak. Inkább csak támogatók, valójában nem tagjai az Egyesületnek.
Tiszteletbeli tagokat csak az Elnökség választhat be két általános tag ajánlásával.

Minden tagra nézve érvényes a szervezet Alapszabálya, amely a POLGÁRI CEGYESÜLET legfőbb dokumentuma. Annak figyelmen kívül hagyása senkit sem mentesíthet kötelességei és vállalásai alól.

A belépéshez szükséges továbbá az Egyesület Elnökségének jóváhagyása.

Jelentkezési lap:

A BÉKÉS MEGYEI POLGÁRI CIVIL EGYESÜLET való csatlakozáshoz az Alapszabály ismerete kötelező. Az Alapszabályt az honlapunkon ismerheti meg A tagfelvételt jelentkezési lap kitöltésével lehet kérvényezni.

A jelentkező elhatározza magát, hogy csatlakozni kíván Egyesületünkhöz. Első lépésben elolvassa (és elfogadja) Egyesületünk Alapszabályát, majd kitölti a jelentkezési lapot, amelyet postán vagy személyesen juttat el hozzánk. A jelentkezés beadása után az Elnökség dönt kérelme elbírálásáról.

Legyen aktív tagja Polgári Egyesületünknek!

***

 

Békés Megyei Polgári Nyugdíjasok Civil Egyesülete

ALAPSZABÁLYA

egységes szerkezetben a közgyűlés 2012. január 12. napján hozott határozatai szerint

a Békés Megyei Bíróság (Gyulai Törvényszék) Pk.50.132/2012/2. sorszámú végzése alapján

Preambulum

I.1. A Békés Megyei Polgári Nyugdíjasok Civil Egyesülete – a továbbiakban „az Egyesület” – az egyesülethez csatlakozni kívánó polgári gondolkodású nyugdíjasok érdekeinek védelme, társadalmi megbecsülésének növelése és érdekeik képviselete

II.

Általános rendelkezések

II.1. Az Egyesület alapszabálya elsődlegesen az 1989. évi II.tv. – az egyesülési jogról – alapján, másodlagosan az egyéb kapcsolódó jogszabályi rendelkezések alapján szabályozza az Egyesület szervezetét, működését, a tagok jogait, kötelezettségeit.

II.2. Az Egyesület a törvény értelmében tevékenységével nem sérti a Magyar Köztáraság Alkotmányának rendelkezéseit, működésével törvényt nem sért, nem valósít meg bűncselekményt, és bűncselekmény elkövetésére való felhívást, mások jogainak megsértését, vagy szabadságának sérelmét.

II.3. Az Egyesület jogi személy.

II.4. Az egyesület szolgáltatásait elsősorban az egyesülethez személyek, de bárki igénybe veheti.

II.5. Az egyesület pártoktól anyagi támogatást nem kap, továbbá országgyűlési, megyei valamint helyi önkormányzati képviselőjelöltet nem állít és nem támogat.

III.

Az Egyesület elnevezése, és székhelye

III.1. Az Egyesület neve:

Békés Megyei Polgári Nyugdíjasok Civil Egyesülete

III.2. Az Egyesület székhelye:

5600. Békéscsaba, Kis-Tabán u. 5.

IV.

Az Egyesület célja

IV.1. Az Egyesület célja a polgári nyugdíjasok érdekeinek védelme, társadalmi megbecsülésük, szociális helyzetük elemzése, képviseli a közvélemény, az állami és önkormányzati szervek előtt.

Szorgalmazza a polgári nyugdíjas állampolgárok összefogását, a nyugdíjas egyesületek, klubok, körök és egyéb nyugdíjas szervezetek alapítását és működését.

Szervezi, támogatja a bemutatkozási lehetőséget biztosít a nyugdíjasok öntevékeny sport és művészeti csoportjainak, anyagi lehetőségeinek függvényében szervez kistérségi, regionális és országos találkozókat, sport találkozókat, művészeti rendezvényeket.

Támogatja a magyar és a nemzetiségi polgári szervezetek közötti együttműködést, a sokszínű magyar és nemzetiségi hagyományokat, határon túli szervezetek és anyaországaik közötti kapcsolatok ápolását.

V.

Az Egyesület tagsága

V.1. Az Egyesületnek tagja lehet bárki, aki az Egyesület célját elfogadja az alapszabályt magára nézve kötelezően ismeri el, és akit az elnökség a tagjai sorába felvesz. Az Egyesületnek a jogszabály értelmében tagja lehet jogi személy, és jogi személyiség nélküli gazdasági társaság is. Amennyiben az Egyesületnek cselekvőképtelen személy kíván a tagja lenni, úgy tagsági viszonyának létesítéséhez törvényes képviselőjének a nyilatkozata, amennyiben korlátozottan cselekvőképes személy kíván tagja lenni, úgy tagsági viszonyának létesítéséhez törvényes képviselőjének utólagos jóváhagyása szükséges.

V.2. A tagok jogai:

-          részt vehet az Egyesület tevékenységében és a rendezvényein,

választhat és választható az Egyesület szerveibe,

-          részesülhet az Egyesület által nyújtott kedvezményekben.

V/3.

A tagok kötelességei:

-          a tagdíj megfizetése,

az alapszabály rendelkezéseinek, közgyűlési és elnökségi határozatoknak a betartása

A tagfelvételi kérelemről az elnökség a kérelem benyújtásától számított 30 napon belül dönt.Amennyiben a kérelem a közgyűlésen került előterjesztésre, és az elnökség a kérelem tárgyában dönteni képes, úgy a tagfelvétel iránt előterjesztést tesz a közgyűlésnek, a közgyűlés pedig dönt a tagfelvétel kérdésében. Az elnökség által elutasított tagfelvétel esetén az elutasított személy - a tudomásárajutástól számított 30 napon belül - a bíróság előtt megtámadhatja a határozatot.

A tagokról az elnökség nyilvántartást vezet.

A tagsági jogviszony megszűnik:

- ha a tag a tagdíjfizetési kötelezettségnek az elnökség írásbeli felszólítása ellenére - amely tartalmazza azon jogkövetkezményre történő figyelmeztetést, mely szerint a tag a tagdíjfizetési kötelezettségének meghatározott időn belüli mulasztása a tagsági jogviszonya törlését vonja maga után - nem tesz eleget

- a tag kilépő nyilatkozatával – a tag kilépettnek tekinthető, ha kilépési nyilatkozatát az egyesület elnökségéhez eljutatta

- a tag halálával

A fizetési kötelezettséget 30 napon belül kell rendezni.

VI.

Az Egyesület szervezete

VI.

1.Az Egyesület közgyűlése:

VI.

1.1.Az Egyesület legfőbb szerve a közgyűlés, amely a tagok összességéből áll.

VI.1.2. Az Egyesület közgyűlését szükség esetén, de legalább évente egyszer össze kell hívni. Össze kell hívni a közgyűlést akkor is, ha azt a bíróság elrendeli, illetve a tagok egyharmada, az ok és cél megjelölésével az elnökség felé indítványozza, valamint az összehívásról az elnökség egyhangúlag határoz.

VI.1.3. A közgyűlést az elnökség hívja össze a napirend közlésével, írásban.

VI.1.4. A közgyűlés akkor határozatképes, ha azon a tagok több mint fele jelen van. Valamennyi határozatát egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazással hozza.

VI.1.5. A határozatképtelenség esetén az eredeti időponthoz képest 30 perc múlva összehívott közgyűlés a változatlan napirendi pontok tekintetében a jelenlévők létszámától függetlenül határozatképes.A távolmaradás ezen következményeire a tagok figyelmét mind az eredeti, mind a megismételt közgyűlésre szóló meghívóban fel kell hívni.

VI.1.6.

A közgyűlés kizárólagos hatásköre:

-          az alapszabály módosításáról való döntés,

-          az elnökség megválasztása, visszahívása,

-          az elnökség beszámolójának elfogadása,

-          az Egyesületnek más társadalmi szervezettel való egyesülésének kimondása, szétválása és megszűnésének elhatározása.

A közgyűlésnek hatáskör elvonó funkciója is van. Ezt bármely ügycsoportra gyakorolhatja, amely a közgyűlés hatáskörében van.

VI.1.7. A közgyűlés ülései nyilvánosak.

VI.2.

A tisztségviselők

VI.2.1. Az Egyesület tisztségviselői elnökséget alkotnak. Az elnökség az Egyesület végrehajtó, operatív irányító szerve. Fő feladata az Egyesület működésének a biztosítása, annak megszervezése.

VI.2.2. Az elnökség 3 (három) tagú szervezet.

Az elnökséget a közgyűlés választja 5 évre nyílt szavazással. Az első elnökség megválasztását követően a közgyűlésen részt vevők 1/3-a indítványozhatja az elnökség titkos szavazással a történő választását.

VI.2.3. Az elnökség hathavonta egyszer, illetve szükség szerint ülésezik. Akkor határozatképes, ha azon legalább 2 fő elnökségi tag jelen van. Határozatait egyszerű szótöbbséggel, nyílt szavazás útján hozza.

VI.2.4. Az elnökség hatáskörébe tartozik különösen az éves költségvetés megállapítása, valamint döntés minden olyan kérdésben, amit jogszabály vagy az alapszabály nem utal a közgyűlés kizárólagos hatáskörébe, illetve amely kérdés kapcsán a közgyűlés nem gyakorol hatáskörelvonó szerepet.

VI.2.5. Az elnökség tagjai közül elnököt választ, kivéve az egyesület első elnökét, akit az alakuló közgyűlés választ meg. Az elnök, mint az Egyesület elnöke az Egyesületet önállóan képviseli.

VI.3. Elnökség ülései nyilvánosak.

VII.

Az Egyesület gazdálkodása

VII.1. Az Egyesület a tagdíjakból, a magán- és jogi személyes, valamint jogi személyiség nélküli gazdasági társaságok felajánlásaiból, önkormányzati támogatásból, rendezvények bevételeiből, pályázatokból befolyó összegekből gazdálkodik. Az Egyesület gazdálkodásához felajánlható bármilyen anyagi és nem anyagi juttatás, vagyoni és nem vagyoni érték.

VII.2. Az Egyesületi tagdíj az Egyesület megalakulásakor megállapításra került, a folyamatos tagdíj megállapítása az elnökség feladata. A tagok által fizetendő tagdíj mértéke: évente 100,- Ft, melyet minden év január 31. napjáig kell befizetni.

VII.3. A gazdálkodás eredményessége érdekében az Egyesület korlátozott mértékben vállalkozási, illetve gazdasági tevékenységet is folytathat. Az erről való döntés az elnökség feladata.

VII.4. Az Egyesület tartozásaiért a saját vagyonával felel, a tagok az Egyesület tartozásaiért – a tagdíj megfizetésén túl – saját vagyonukkal nem feleln

VIII.

Az Egyesület megszűnése

VIII.1. Az Egyesület megszűnik:

-          feloszlással,

-          más társadalmi szervezettel való egyesüléssel,

-          feloszlatással, illetőleg

-          megszűnésének megáll

VIII.2. Az Egyesület közgyűlése 2/3-os többséggel kimondhatja az Egyesület feloszlását.

VIII.3. A társadalmi szervezet megszűnése esetén - a hitelezők kielégítése után - vagyonáról az alapszabály előírása, vagy a legfelsőbb szervének döntése szerint kell rendelkezni. Az ezzel kapcsolatos teendők ellátása a felszámolók feladata.

Minden más esetben a megmaradó vagyon Békéscsaba Megyei Jogú Város Önkormányzatát illeti meg, amely ezen összeget köteles kulturális célokra fordítani.

IX.

Az EGYESÜLET éves beszámolója, JÓVÁHAGYÁSÁNAK módja az egyesület éves beszámolóját a közgyűlés hagyja jóvá. Egyebekben az egyesület köteles az adózás rendjére, a számvitelre szabályaira és a hatályos adójogszabályokra tekintettel szükséges számviteli anyagot is elkészíteni és azt letétbe helyezni.

X.

A szervezeti és működési SZABÁLYZATRA vonatkozó rendelkezések

Az egyesület ezen okirat aláírásától számított 30 napon belül belső szabályzatban rendelkezik az egyesületi iroda és könyvelés működéséről, mint munkaszervezetről.

XI.

Az alkalmazandó jogforrások

Az egyesület működésére az 1959. évi IV.tv., 1989. évi II.tv. rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni.

ZÁRADÉK

Az alapszabályt az egyesület alakuló közgyűlése fogadta el 2011. október 26. napján, a módosítást a közgyűlés 2012. január 12. napján meghozott határozataival módosította.

Békéscsaba, 2012. január 12.

 

Bíró János

Elnök

 

 


Üzenet (e-mail) küldése
E-mail cím:
Tárgy:
Üzenet:


FalusiVakáció csoport
FalusiVakáció csoport

Szeretnél egy ilyen weblapot teljesen ingyen?
Ez a weboldal a Nanoweb honlapszerkesztővel készült.
© Minden jog fenntartva.